Odpowiedź :
Odpowiedź:
H2 + O2 -> 2H2O
4g
mH2 = 1 * 2u = 2u
m2H2O = 4 * 1u + 2 * 16u = 36u
2u - 4g
36u - Xg
x = 36*4 /2
x = 72g
Odp: W wyniku reakcji powstanie 72g wody.
Odpowiedź:
H2 + O2 -> 2H2O
4g
mH2 = 1 * 2u = 2u
m2H2O = 4 * 1u + 2 * 16u = 36u
2u - 4g
36u - Xg
x = 36*4 /2
x = 72g
Odp: W wyniku reakcji powstanie 72g wody.