Odpowiedź :
Odpowiedź:
Szczegółowe wyjaśnienie:
r = 9 cm L₁ = 2πr = 2π*9 = 18π (cm)
r = 21 cm L₂ = 2πr = 2π*21 = 42π (cm)
L = L₁ + L₂ = 18π + 42π = 60π
2πrₓ = 60π / : 2π
rₓ = 30 (cm)
Szukany promień ma długość 30 cm.
P1 / P2 = [tex]k^{2}[/tex] ⇒ P2 = P1 / [tex]k^{2}[/tex]
Koło 1 Koło 2
P = [tex]\pi r^{2} = 49\pi[/tex]
[tex]r^{2} = 49[/tex]
[tex]r=7[/tex] r jest o 3 cm dłuższy = 7 + 3 = 10
[tex]\frac{49\pi }{\pi *10^{2} } = k^{2} = \frac{49}{100}[/tex]
[tex]P2 = \frac{49\pi}{\frac{49}{100}} = 100\pi[/tex]
[tex]P2 - P1 = 100\pi - 49\pi = 51\pi[/tex]
pole koła K2 jest większe o [tex]51\pi[/tex]