Odpowiedź :
Ruch jednostajnie przyspieszony w polu grawitacyjnym
Piłka spadała swobodnie
Dane:
t = 0,34 s
v = 3,4 m/s
Rozwiązanie:
Jeżeli piłka spadała swobodnie, to nie działały na nią żadne siły z wyjątkiem siły grawitacji. Oznacza to, że prędkość, jaką osiągnęła byłaby równa prędkości, jaką osiągnęłaby spadając w samym polu grawitacyjnym.
Policzmy, jaką osiągnęłaby prędkość w danym czasie:
[tex]v = v_0 + at = at\\\\v = gt = 10 \frac{m}{s^2} 0,34 s = 3,4 \frac{m}{s}[/tex]
Prędkości są równe, dlatego piłka spadała swobodnie.