Odpowiedź :
Odpowiedź:
1.
Większość płazów (w tym głównie żaby) mają na głowie bębenki. W zetknięciu z falą dźwięku wibrują i wysyłają te wibracje do ucha środkowego, a później do mózgu. Inaczej jednak jest w przypadku innych płazów. Przykładowo - salamandry słyszą bardzo słabo. Nie wydają też żadnych dźwięków oprócz nielicznych gatunków.
2.
- Żaby - zazwyczaj porozumiewają się najwięcej w czasie trwania okresu godów. Rechoczą one, oznajmiając swoją gotowość do godów. Najczęściej robią to jedynie samce. W wydawaniu dźwięków pomaga im worek rezonacyjny, który znajduje się na dnie jamy gębowej. Przepływ powietrza z worka do płuc i z powrotem umożliwia ciągły rechot.
- Salamandra plamista - najczęściej cicho piszczy, lecz zazwyczaj porozumiewają się głównie za pomocą ruchu. Ten płaz ma mocno rozbudowane ciało, które pozwola mu wykonywać wiele ruchów, ale również ciekawe ubarwienie, które może być jej znakiem rozpoznawalnym.
- Amfiumy - najczęściej porozumiewają się głosem świszczącym lub pogwizdują do swoich towarzyszy. (tutaj nie udało mi się odnaleźć żadnej ciekawostki o tym dźwięku)