👤

Przeanalizuj przykład zamieszczony pod kodem QR i oblicz przy-
spieszenie wagonu tramwajowego o masie 35 t, na który działa sila
o wartości 17,5 kN


Odpowiedź :

Odpowiedź:

[tex]a=0,5\frac{m}{s^2}[/tex]

Wyjaśnienie:

Dane:

[tex]m=35t=35*1000kg=35000kg[/tex]

[tex]F=15,5kN=17,5*1000N=17500N[/tex]

[tex]Szukane:a[/tex]

Skorzystaj z II zasady dynamiki:

[tex]a=\frac{F}{m}[/tex]

[tex]a=\frac{17500N}{35000kg}=0,5\frac{kg*\frac{m}{s^2} }{kg}=0,5\frac{m}{s^2}[/tex]