👤

Metalowa kulka spada z h = 5m i odbija się utrzymywając 20% energii kinetycznej
oblicz jak wysoko odbije się piłka

dam naj


Odpowiedź :

Odpowiedź:

0.8Ek = Ep

0.8Ek = mgh1

[tex]h1 = 0.8h\\h1 = 0.8 * 5 = 4m[/tex]

Odpowiedź: Piłka odbija się na 4m.