Odpowiedź :
mmetanolu=0,79 g/cm3*25 cm3
mmetanolu=19,75 g
64u 96u
2CH3OH+3O2--->2CO2+4H2O
19,75 g xg
64u---96u
19,75g---xg
x=29,625 g
Dane:
m=29,625 g
d=1,43 g/cm3
Szukane:
V=?
V=m/d
Obliczenia:
V=29,625 g/1,43 g/cm3
V=20,72 cm3 tlenu
mmetanolu=0,79 g/cm3*25 cm3
mmetanolu=19,75 g
64u 96u
2CH3OH+3O2--->2CO2+4H2O
19,75 g xg
64u---96u
19,75g---xg
x=29,625 g
Dane:
m=29,625 g
d=1,43 g/cm3
Szukane:
V=?
V=m/d
Obliczenia:
V=29,625 g/1,43 g/cm3
V=20,72 cm3 tlenu