Odpowiedź :
48u 32u 80u
2Mg+O2--->2MgO
x 3,2 g yg
48u magnezu---32u tlenu
xg magnezu---3,2 g tlenu
x=4,8 g
mMgO=4,8g+3,2g
mMgO=8 g
48u 32u 80u
2Mg+O2--->2MgO
x 3,2 g yg
48u magnezu---32u tlenu
xg magnezu---3,2 g tlenu
x=4,8 g
mMgO=4,8g+3,2g
mMgO=8 g