👤

Zosia pokonała odległość 45km w czasie 1,5h a Tosia w czasie 15minut krótszym.jakie były prędkości obu dziewcząt?​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

V=s/t

VZosi= 45km/1,5h= 30km/h

1,5h-15min=1,5h-0,25h=1,25h

VTosi= 45km/1,25h= 36km/h