👤

Pomocy pls!
W pewnej firmie zatrudnieni byli tylko mężczyźni. Było ich 40. Po zatrudnieniu kilku kobiet okazało się że stanowią one teraz 20% załogi. Ile kobiet zatrudniono?


Odpowiedź :

Odpowiedź:

x - kobiety

40+x - kobiety i mężczyźni

x=20%(40+x)

x=0,20*(40+x)

x=8+0,20x

x-0,20x=8

0.8x=8 /:0,8

x=10

Odp: Było zatrudnionych 10 kobiet.