👤

Podstawa prostopadłościennego akwarium ma wymiary 70cm x 50cm, a jego wysokość wynosi 60 cm. Do akwarium wlano 140 litrów . Na jaką wysokość sięga woda w akwarium?
Wybierz dobrą odpowiedź :
A)
[tex] \frac{1}{2} [/tex]
B)
[tex] \frac{2}{3} [/tex]
C)
[tex] \frac{2}{7} [/tex]


Odpowiedź :

Odpowiedź:

v=70×50×60=210 000cm3

Szczegółowe wyjaśnienie:

1l=1000cm3

do tego prostopadłościanu zmiesci sie 210l

70l=1/3

140l=2/3

wiec odp B

On Studier: Inne Pytanie