👤

W wyniku relacji spalania magnezu w tlenie powstało 0,1g tlenku magnezu. Oblicz masę każdego z substratów, jeśli masa tlenu stanowiła 2/3 masy magnez.
Proszę o pomoc, dam naj.


Odpowiedź :

2Mg+O2--->2MgO

x        2/3x       0,1 g

x+2/3x=0,1 g

1 2/3x=0,1 g

5/3x=0,1 g /:(5/3)

x=0,06 g magnezu

0,1 g-0,06 g=0,04 g- masa tlenu

On Studier: Inne Pytanie