👤

Fizyka klasa 7 c) zad 2 str 133 Wodę o jakiej masie ogrzano, jeżeli po dostarczeniu jej 42KJ ciepła, jej temperatura wzrosła o 1°C. Prosze o dane szukane i poprawne obliczenia

Odpowiedź :

Odpowiedź:

D:
Q=42KJ=42000J

ΔT=1°C=1K

c[tex]_{w}[/tex]=4200[tex]\frac{J}{kgK}[/tex]

Sz:

m=?

wzór:

Q=mc[tex]_{w}[/tex]ΔT     /÷ c[tex]_{w}[/tex]ΔT

m=Q/c[tex]_{w}[/tex]ΔT

Obliczenia:

m=[tex]\frac{42000}{4200*1}[/tex] = 10kg

Wyjaśnienie: