👤

Na auto o masie 100 t jadący z prędkoscia 10m/s działa sita dosrodkowa o wartości 1000kN, Ile wynosi jego promień skrętu?

Błagam teraz szybko potrzebne​


Odpowiedź :

[tex]Dane:\\m = 100 \ t = 100 \ 000 \ kg = \ kg\\v = 10\frac{m}{s}\\F_{d} = 1000 \ kN = 1 \ 000\ 000 \ N = 10^{6} \ N\\Szukane:\\r = ?\\\\Rozwiazanie\\\\F_{d} = \frac{mv^{2}}{r} \ \ |\cdot r\\\\F_{d}\cdot r = mv^{2} \ \ /:F_{d}\\\\r = \frac{mv^{2}}{F_{d}}\\\\r = \frac{10^{5} \ kg\cdot(10\frac{m}{s})^{2}}{10^{6} \ N}\\\\\boxed{r = 10 \ m}[/tex]

On Studier: Inne Pytanie