👤

Okrąg ma długość 8 [tex]\pi[/tex]cm. Jaki jest jego promień?
Poproszę o dokładne obliczenia <3


Odpowiedź :

Odpowiedź:

O = 2πr = 8πcm     /:2π

r = 4cm

Promien tego kola to 4 cm.

Szczegółowe wyjaśnienie: