Proszę o pomoc daje naj

Odpowiedź:
Kierunek pionowy, zwrot w górę.
I = 3A
L = 40cm = 0,4m
B = 0,5T
---------------------------
F = ?
F = BIL = 0,5T * 3A * 0,4m = 0,6 N
F = 0,6 N
Korzystamy w reguły "lewej dłoni"
Lewą dłoń układamy tak:
- wyciągnięte cztery palce wskazują kierunek prądu
- linie sił pola magnetycznego wchodzą do wnętrza dłoni (wnętrze dłoni skierowane do bieguna N)
Odgięty kciuk lewej dłoni wskazuje kierunek i zwrot siły działającej na przewód.