👤

Kilogram mandarynek kosztuje 6 zł a kilogram cytryn 4.40 zł. Tata kupił pewną ilość mandarynek i o 0,5 kg mniej cytryn za te zakupy zapłacił 10.80 zł. Ile mandarynek i ile cytryn kupił tata?
!!!ULUZ ROWNANIE TYLKO ROWNANIE NIE OBLICZENIA ROWNANIE!!!


Odpowiedź :

Odpowiedź:

cena:

mandarynki: 6 zł/kg

cytryny: 4,40 zł/kg

zakupy:

mandarynki: x

cytryny: x - 0,5

koszt zakupów:

mandarynki: 6x

cytryny: 4,40 * (x - 0,5) = 4,40x - 2,2

suma: 10,80

6x + 4,40x - 2,2 = 10,80

10,40x = 13

Szczegółowe wyjaśnienie: