Odpowiedź :
Odpowiedź:
x - cena 1 kg jabłek
x + 4 - cena 1 kg gruszek
15 * x + 5 * (x + 4) = 100
15x + 5x + 20 = 100
20x = 100 - 20
20x = 80 /: 20
x = 4
Jabłka 4 zł za 1 kg
Gruszki 8 zł za 1 kg
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
x - cena 1 kg jabłek
x + 4 - cena 1 kg gruszek
15 * x + 5 * (x + 4) = 100
15x + 5x + 20 = 100
20x = 100 - 20
20x = 80 /: 20
x = 4
Jabłka 4 zł za 1 kg
Gruszki 8 zł za 1 kg
Szczegółowe wyjaśnienie: