👤

Wyznacz długość fali elektromagnetycznej promieniowania o częstotliwości = 10 do potęgi 23 Hz.

Odpowiedź :

f=10²³ Hz

v=c≈3*10⁸ m/s

[tex]c=\frac{\lambda}{T}=\lambda f \ \ \rightarrow \ \ \lambda=\frac{c}{f}=\frac{3*10^8 \ [\frac{m}{s}]}{10^{23} \ Hz}=\frac{3*10^8}{10^{23}} \ [\frac{m}{s}*s]=3*10^{-15} \ m[/tex]

Jest to promieniowanie [tex]\gamma[/tex] (gamma).