👤

po jakim czasie spadające ciało osiągnie 90km/h? plz need odp do 10.00 dam naj


Odpowiedź :

Dane:

v=90km/h=25m/s

g=10m/s²

Szukane:

t=?

Wzór:

g=v/t|*t

v=gt|:g

t=v/g

Rozwiązanie:

t=25m/s:10m/s²

t=2,5s