Odpowiedź :
15 min spaceru - 300 k
15 min jazdy rowerem - 300 k + 50%
50% z 300 k = 150 k
15 min jazdy rowerem - 300 k + 150 k = 450 k
3600 k : 450 k = 8
8 × 15 min = 120 min
120 min = 2 godziny
Odp. Aby spalić 3600 kalorii musisz jeździć na rowerze przez dwie godziny
mam nadzieję, że pomogłam liczę na naj <3
Odpowiedź:
2 godziny.
Szczegółowe wyjaśnienie:
15 min spaceru = 300 kalorii = y
15 min jazdy na rowerze = y + 50%y
Aby obliczyć 50% liczby y używamy proporcji:
300 kalorii –> 100%
x kalorii –> 50%
300 * 50 = x * 100 / :100
15000 : 100 = x
x = 150 kalorii
Wiemy już, że podczas 15 minut jazdy na rowerze spalamy y + 50%y kalorii, czyli 300 + 150 = 450 kalorii
My chcemy wiedzieć, ile czasu musimy jeździć, żeby spalić 3600 kalorii. Aby to obliczyć dzielimy liczbę kalorii do spalenia przez liczbę kalorii, które spalamy przez 15 minut jazdy na rowerze.
3600 : 450 = 8
Skoro 450 kalorii spalamy jeżdżąc 15 minut, a wyliczyliśmy, że w 3600 kaloriach 450 mieści się 8 razy, to mnożymy 15 minut razy 8.
15 minut * 8 = 120 minut
120 minut zamieniamy na godziny, dzięki czemu wychodzi nam nasz wynik - 2 godziny.
Mam nadzieję, że pomogłam, liczę na naj. Jeśli będziesz miał/a problem z tym zadaniem to pisz, ja postaram się pomóc. Miłego dnia <3