Odpowiedź :
Odpowiedź:
- truskawki: 6 kg · 25 zł/kg = 150 zł
- maliny: 3 kg · 20 zł/kg = 60 zł
- SUMA: 150 zł + 60 zł = 210 zł
9 kg kosztowało 210 zł.
Ile kosztuje 1 kg?
210 zł : 9 kg = 23 [tex]\frac{1}{3}[/tex] zł ≈ 23,33 zł
Odpowiedź:
6 kg truskawek po 25 zł za 1 kg, czyli za całość truskawek zapłacił 25złx6=150 zł, 3 kg malin po 20 zł za 1 kg, czyli za wszystkie maliny zapłacił 3x20zł=60zł, 150zł+60zł=210 to cena za wszystko (9 kg), Skoro 9kg kosztuje 210zł, to cena za 1 kg mieszanki to x=210:9 x=23,33 zł
(Nie wiem czy czegoś nie pokiełbasiłam, bo ten wynik jakiś podejrzany wyszedł)