👤

Jakie napięcie panuje między końcami opornika o rezystancji 0,2 kΩ., jeżeli przepływa przez niego prąd o natężeniu 0,2 A.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

R = 0,2 kΩ = 200 Ω

I = 0,2 A

-----------------------------

U = ?

U = I*R = 0,2A * 200Ω = 40 V

U= 40 V

Wyjaśnienie: