Potrzebuje na teraz. Pytanie w załączniku

Odpowiedź:
[tex]s=28m[/tex]
Wyjaśnienie:
Dane:
[tex]s_1=4m[/tex]
[tex]t=1s[/tex]
[tex]szukane:s[/tex]
W ruchu jednostajnie przyspieszonym - przyspieszenie ma wartość stałą - obliczam przyspieszenie:
[tex]s=\frac{at^2}{2}/*2[/tex]
[tex]2s=at^2/:t^2[/tex]
[tex]a=\frac{2s}{t^2}[/tex]
[tex]a=\frac{2*4m}{(1s)^2}=8\frac{m}{s^2}[/tex]
Droga w 4 s= różnicy dróg:
[tex]s=s_4-s_3[/tex]
Przyjmuję,że
[tex]t_4=4s[/tex]
[tex]t_3=3s[/tex]
[tex]s=\frac{at_4^2}{2}-\frac{at_2^2}{2}=\frac{a}{2}(t_4^2-t_3^2)[/tex]
[tex]s=\frac{8\frac{m}{s^2} }{2}*[(4s)^2-(3s)^2]=4\frac{m}{s^2}*[16s^2-9s^2)=4\frac{m}{s^2}*7s^2=28m[/tex]