👤

10. Silnik o mocy 200 W wykona w czasie 1 minuty pracę: A. 12 kJ B. 200J C. 1200J D. 3,3 kJ
potrzebuje na już daje 20p!!!​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

P=200W

t=1min=60s

W=?

P=W/t

P*t=W

W=200*60=12000J

12000J=12kJ
Odpowiedź a