👤

Jaką mase ma ciało ktore pod wplywem dzialania sily 10N porusza sie z przyspieszeniem 5m/s²

za szybkie rozwiazanie daje NAJ :D
potrzebne na jutro!!!


Odpowiedź :

Dane

a = 5m/s²

F = 10N

Szukane

m = ?

Wzór

[tex]F = m \times a | \div a \\ m = \frac{F}{a} [/tex]

Obliczenia

[tex]m = \frac{10}{5} = 2kg[/tex]

Odpowiedź:

m=[tex]\frac{F}{a}[/tex]=[tex]\frac{10N}{5\frac{N}{kg} }[/tex]=2kg

Wyjaśnienie:

5m/[tex]s^{2}[/tex]=5[tex]\frac{N}{kg}[/tex]