Odpowiedź :
Odpowiedź:400m- dlugosc mostu
200 m- dlugosc pociagu
200+400=600 (m)
90km=90*1000 : 36000
90000:3600= 900/36= 25
600:25=24
zajmie mu to 24 sekundy
Wyjaśnienie:
Odpowiedź:
24 s
Wyjaśnienie:
t=s/t
długość do przejechania 400m+200m(długość pociągu) = 600 m
90km/h= 25 m/s
600m:25m/s= 24 s