Odpowiedź:
15% = 15/100 = 0,15
8zł * 1,15 = 9,20 zł - cena książki w księgarni
8 zł * 500 = 4000 zł - cena książek w hurtowni
9,20zł * 500 = 4600zł - kwota ze sprzedaży książek w księgarni
4600zł - 4000zł = 600zł - dochód ze sprzedaży książek
Odp: Dochód ze sprzedaży książek wynosi 600 zł