👤

Energia kinetyczna wózka poruszającego się z prędkością 2 m/s wynosi 10J. Oblicz masę tego wózka. WYjaśnijcie tez to pls dzk

Odpowiedź :

Dane

V = 2m/s

Ek = 10J

Szukane

m = ?

Wzór

[tex]Ek = \frac{m {v}^{2} }{2} | \times 2 \\ 2Ek = {mv}^{2} | \div {v}^{2} \\ m = \frac{2Ek}{ {v}^{2} } [/tex]

Obliczenia

[tex]m = \frac{2 \times 10J}{ {2 \frac{m}{s} }^{2} } = \frac{20J}{4 \frac{ {m}^{2} }{ {s}^{2} } } = 5kg[/tex]