Kto mi zrobi zadanie z matematyki
Klasa 8.......... daje naj

Odpowiedź:
36-11x [zł]
Szczegółowe wyjaśnienie:
x = cena chleba
x-1,6 = cena bułki
kupiła:
1 chleb
10 bułek
20 - (x+10*(x-1,6)) = 20 - (x+10x-16) = 20 - (11x-16) = 20 - 11x +16 = 36 - 11x
Otrzymała reszty: 36-11x [zł]