Odpowiedź :
a) mCu2O=2*63,5u+16u=143 u
Stosunek masowy:
mCu:mO=127:16
127u---x%
143u---100%
x=88,81%Cu
100%-88,81%=11,19%O
b) mNO2=14u+2*16u=46 u
Stosunek masowy:
mN:mO=14:32=7:16
14u---x%
46u---100%
x=30,43%N
100%-30,43%=69,57%O
a) mCu2O=2*63,5u+16u=143 u
Stosunek masowy:
mCu:mO=127:16
127u---x%
143u---100%
x=88,81%Cu
100%-88,81%=11,19%O
b) mNO2=14u+2*16u=46 u
Stosunek masowy:
mN:mO=14:32=7:16
14u---x%
46u---100%
x=30,43%N
100%-30,43%=69,57%O