Zad1 a) 1 cm na planie to 5000 cm = 50 m w terenie.
1 mm na planie to 5000 mm = 5 m w rzeczywistości. B) Na planie odległość ta wynosi 6,6 cm Czyli w rzeczywistości 330 cm Zad 2 100 000 cm = 1 km 200 000 cm = 2 km 2 000 000 = 20 km 20 000 000 = 200 km