👤

Żarówkę o mocy P=100W dostosowaną do napięcia 220V włączono do domowej sieci oświetleniowej. Oblicz skuteczne i maksymalne natężenie prądu przepływającego przez tę żarówkę.
Proszę o dokładniejsze wyjaśnienia


Odpowiedź :

P = 100 W

U = 220 V

--------------------

P = U*I

I = P/U = 100W/220V = 5/11 A ≈ 0,45 A

Im = I · √2 = 5/11  · √2 = 5√2/11 ≈ 0,64 A