👤

jaką szybkość osiągnęło ciało jeżeli w czasie 0,5 minuty porusza się z przyśpieszeniem o wartości 1m/s2

Odpowiedź :

a=v/t
v=a*t

v= 1m/s2 * 0,5min = 1m/s2 * 30s = 30 m/s

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

Dane:

t=0,5 min=30s

a=1m/s2

Szukane:

v=?

Rozw:

a=v/t

Przekształcenie wzoru na v:

v=a*t

v=1m/s2*30s=30 m/s [m/s2*s=m/s]