👤

Rowerzysta razem z rowerem ma mase 100kg. Rusza i osiąga przyśpieszenie 2m/s² jaką siłą działa rowerzysta podczas startu? Użyj wzoru a=f/m

pls na jutro daje naj ​


Odpowiedź :

Dane

m = 100kg

a = 2m/s²

Szukane

F = ?

Wzór

[tex]a = \frac{F}{m} | \times m \\ F = a \times m[/tex]

Obliczenia

[tex]F = 2 \frac{m}{ {s}^{2} } \times 100kg = 200N[/tex]

On Studier: Inne Pytanie