Odpowiedź :
Odpowiedź:
[tex]V_1=70\frac{km}h\\t_1=30min=\frac12h\\V_1=\frac{s_1}{t_1} /*t_1\\V_1*t_1=s_1\\s_1=70\frac{km}h*\frac12h=35km\\\\V_2=80\frac{km}h\\t_2=15min=\frac14h\\s_2=80\frac{km}h*\frac14h=20km\\\\S=s_1+s_2\\S=35km+20km=55km\\\\\text{Samochod przebyl 55km}[/tex]
Szczegółowe wyjaśnienie:
[tex]V=\frac{s}t[/tex]