Odpowiedź :
Odpowiedź:
Droga wynosi 605 m
Wyjaśnienie:
Dane Szukane
t = 11 s (czas) s = ? ( droga = wysokość)
g = 10 [tex]\frac{m}{s^{2} }[/tex] ( przyspieszenie ziemskie)
[tex]s = \frac{1}{2} * g * t^{2}[/tex] = [tex]\frac{1}{2}[/tex] * 10 [tex]\frac{m}{s^{2} }[/tex] * ( 11 s[tex])^{2}[/tex] = 5 [tex]\frac{m}{s^{2} }[/tex] * 121 [tex]s^{2}[/tex] = 605 m