Byłabym ogromnie wdzięczna :)
Również proszę o obliczenia, oczywiście dam naj ;)

Odpowiedź:
11/ F
12/ P
13/ P
14/ P
15/ F
16/ F
Szczegółowe wyjaśnienie:
11/ F
90 km/h to tyle samo co 25 m/s
12/ P
200 x 300 = 60 000 = 6 · [tex]10^{4}[/tex]
13/ P
4p = 1s/x1,5 czyli 6p = 1,5s , 6p =1ł czyli 1,5s = 1ł
14/ P
[tex]2^{11}[/tex] · 2 = [tex]2^{12}[/tex], ponieważ [tex]a^{r}[/tex] · [tex]a^{s}[/tex] = [tex]a^{r+s}[/tex]
15/ F
32 /√ czyli √32 = [tex]\sqrt{16x2}[/tex] = 4√2
16/ F
-√7 podniesione do potęgi 1 to jest -√7