Odpowiedź :
Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
90 km/h =90 ×1000/3600 m/s=90/3,6 m/s=25 m/s
25 m/s=25×1/1000 :1/3600 km/h =25/1000×3600 km/h =25×3,6 km/h=90 km/h
_________
v=4 m/s
t=1 min=60 s
v=s/t /×t
s=vt
s=4×60=240 m
Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
90 km/h =90 ×1000/3600 m/s=90/3,6 m/s=25 m/s
25 m/s=25×1/1000 :1/3600 km/h =25/1000×3600 km/h =25×3,6 km/h=90 km/h
_________
v=4 m/s
t=1 min=60 s
v=s/t /×t
s=vt
s=4×60=240 m