Odpowiedź:
P - moc żarówki = 60W
U - napięcie zasilające = 230 V
t - czas pracy żarówki= 5 h * 30 = 150 h
I - prąd płynący przez żarówkę = P/U = 60 W : 230 V ≈ 0,3 A
W - praca prądu elektrycznego = U * I * t = 230 V * 0,3A * 150h =
= 10350 Wh = 10,35 kWh
10,35kWh * 0,45 zł 4,6575 zł = 4,66zł koszt pobranej energii elektrycznej