Korzystając z wykresu zależności drogi od czasu, oblicz, z jaką prędkością poruszało się ciało. Zapisz obliczenia.

Odpowiedź:
Cześć
S = 6m
t = 2s
v = S/t
v = 6m / 2s = 3m/s
odp.: prędkość na popodstawiedstawie wykresu = 3m/s
Wyjaśnienie: