Odpowiedź :
Odpowiedź:
masa cząsteczkowa O2=32u
masa cząsteczkowa MgO=24u + 16u =40u
32g 2*40g
2Mg + O2 --> 2MgO
x 10g
32g ---80g
x ----10g
x= 4g tlenu
odp: Spalono magnez w 4g tlenu i otrzymano 10g MgO
Odpowiedź:
masa cząsteczkowa O2=32u
masa cząsteczkowa MgO=24u + 16u =40u
32g 2*40g
2Mg + O2 --> 2MgO
x 10g
32g ---80g
x ----10g
x= 4g tlenu
odp: Spalono magnez w 4g tlenu i otrzymano 10g MgO