👤

Pociąg o długości 200m , jadący ze stałą prędkością , wjechał do tunelu o długości 1,3 km. Od momentu , gdy lokomotywa wjechała do tunelu , do momentu ,gdy ostatni wagon go opuścił , minęło 1,5 min. Z jaką prędkością jechał pociąg ?

Odpowiedź :

Dane:

t = 1,5min = 0,025h

s = 1300m + 200m = 1500m = 1,5km

Szukane:

V = ?

Wzór:

[tex]v = \frac{s}{t} [/tex]

Obliczenia:

[tex]v = \frac{1.5km}{0.025h} = \frac{1500}{25} = 60 \frac{km}{h} [/tex]