Odpowiedź :
Pole podstawy
[tex] \frac{e \times f}{2} = \frac{2 \times 6.5}{2} = 6.5 {cm}^{2} [/tex]
Obliczmy wysokość bryły
[tex]2cm \times 3 = 6cm[/tex]
Zatem objętość
[tex]v = 6.5 {cm}^{2} \times 6cm =39 {cm}^{3} [/tex]
Pole podstawy
[tex] \frac{e \times f}{2} = \frac{2 \times 6.5}{2} = 6.5 {cm}^{2} [/tex]
Obliczmy wysokość bryły
[tex]2cm \times 3 = 6cm[/tex]
Zatem objętość
[tex]v = 6.5 {cm}^{2} \times 6cm =39 {cm}^{3} [/tex]