👤

Proszę o szybkie rozwiązanie poniższych zadań.

Zad 1

Oblicz , jaką liczbę moli stanowi 5g CaCo3

Zad 2

Oblicz, jaka masę wyrażoną w gramach ma jeden atom izotopu 63Cu.

Zad 3

oblicz, ile gramów tlenu przereaguje z 10g etanu, z utowaorzeniem tlenku węgla 4 i wody.


.


Odpowiedź :

1.

1mol-217g

x=5g

x=0,023 mola

2.

63 gramy

3.

2ch3-ch3+7O2=4Co2+6H2O

30g-224

10g=x

x=74,66g

przereaguje 74,66g