Oblicz pola trapezów przedstawionych na rysunku.

Odpowiedź:
[tex]P= \frac{(a+b)*h}{2}[/tex]
a)[tex]\frac{(6cm+2cm)*3cm}{2}=\frac{8cm*3cm}{2} =4cm*3cm=12cm^{2}[/tex]
b)[tex]\frac{(1cm+4cm)*4cm}{2}=\frac{5cm*4cm}{2} =5cm*2cm=10cm^{2}[/tex]
c)[tex]\frac{(4cm+2cm)*3cm}{2}= \frac{6cm*3cm}{2} =3m*3cm=9cm^{2}[/tex]
d)[tex]\frac{(6cm+4cm)*4cm}{2}= \frac{10cm*4cm}{2} =5cm*4cm=20cm^{2}[/tex]
liczę na naj
Szczegółowe wyjaśnienie: