👤

Ptak o masie 0,02 kg leci poziomo na stałej wysokości 5 m nad ziemią. Energia potencjalna grawitacji ptaka względem ziemi ma wartość:.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wypisujemy nasze dane:

[tex]m=0,02kg[/tex]

[tex]h=5m[/tex]

[tex]g=9,81m/s^2[/tex] - przyspieszenie ziemskie

Wzór na energię potencjalną:

[tex]E_p=mgh[/tex]

Podstawiamy nasze dane do wzoru:

[tex]E_p=0,02*9,81*5=0,981J[/tex]

W razie pytań pisz kom :D