👤

Na stole stoi wazon, woda w nim wywiera na dno ciśnienie 1000 Pa. Powierzchnia dna wynosi 50cm . Jaką siłą woda naciska na dno?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

S=50cm^2=0.005m^2

p=1000Pa

p=F/S czyli F=p*S

F=0.005m^2 * 1000Pa=5N

Odp: Woda naciska z siła 5N

On Studier: Inne Pytanie