👤

Winda porusza się z przyspieszeniem 2m/s2 w górę. Ile wynosi masa ciała człowieka w windzie, jeżeli jego ciężar podczas ruchu windy wynosi 800N?.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

a=2m/s²

F=800N

F=m*(g+a)

m=F/(g+a)

m=800N/(10+2)m/s²

m=66,67kg

Wyjaśnienie:

On Studier: Inne Pytanie