👤

samochód poruszał się w ruchu jednostajnie przyśpieszonym z przyśpieszeniem 1m/s2 (metry na sekundę do kwadratu) i po 20 sekundach samochód osiągnął prędkość 72km/h (20m/s po zamianie) Oblicz prędkość początkową. Wynik podaj w km/h

plis na jutro mi wyszło 0 pomocy​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

a=1m/s²

t=20s

v=20m/s

v=vo+a*t

vo=v-a*t

vo=20m/s-1m/s²*20s

vo=0m/s=0km/h